O Bydgoszczy

 

Obraz zawierający zewnętrzne, niebo, łódź, rzeka

Opis wygenerowany automatycznie

Obecny, XXXII Zjazd Dziekanów Wydziałów Elektrycznych, Elektroniki, Telekomunikacji, Automatyki i Robotyki, Cybernetyki, Mechatroniki oraz Informatyki zostanie zorganizowany w Bydgoszczy.

Bydgoszcz, to prawie 400 tysięczna stolica województwa kujawsko-pomorskiego i ósme co do wielkości miasto w Polsce. Jest miastem malowniczo położonym nad Brdą, Wisłą oraz Kanałem Bydgoskim. Bulwary nad Brdą są wspaniałym miejscem wypoczynku i spacerów.  Spacerując Bulwarami, w pobliżu Wyspy Młyńskiej, nad Brdą góruje gmach budynku Opera Nova. Jest on równie charakterystyczny dla widoku miasta jak Bydgoskie Spichrze.

W centrum, obok starówki, znajduje się Wenecja Bydgoska oraz Wyspa Młyńska, która jest jednocześnie początkiem Kanału Bydgoskiego.  Historia Kanału Bydgoskiego rozpoczęła się tuż po I rozbiorze Polski, w 1773 r. Połączył on Bydgoszcz z Nakłem, czyli scalił dorzecza Wisły i Odry zmieniając ówczesną drogę wodną.

Inne charakterystyczne symbole Bydgoszczy, to: Łuczniczka, odbudowana Fontanna Potop czy Przechodzący przez rzekę.

Bydgoszcz to miasto o wielowiekowej tradycji, które zachwyca turystów przede wszystkim położeniem, urokliwymi uliczkami z odrestaurowanymi kamienicami czy pełnymi historii kościołami. Tutaj warto wspomnieć o Katedrze Bydgoskiej, w której znaleziono skarb (2018r). Wśród odkrytych kosztowności znajdowały się złote monety, biżuteria czy drogocenne kamienie. Obecnie skarb z Katedry Bydgoskiej zobaczyć można na wystawie w Europejskim Centrum Pieniądza.

Do Bydgoszczy można dotrzeć również samolotem. Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego znajduje się w niewielkiej odległości od centrum miasta, podróż zajmuje ok. 15 minut autobusem miejskim.

Zdjęcia i tekst napisane na podstawie https://visitbydgoszcz.pl/
Autorzy zdjęć: Robert Sawicki, Wojciech Zdunek.